Po co montować wkład kominowy ?

Wiele osób, które mieszkają w domach jednorodzinnym wykonanym jeszcze w starszym budownictwie ma problem z kominem. Bardzo często spotykamy się z kominami nieszczelnymi, które są niebezpieczne w użytkowaniu. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup nierdzewnych wkładów kominowych, dzięki któremu ciąg, w piecu jest zdecydowanie lepszy, łatwiejsze jest czyszczenie komina a spaliny nie przedostają się do pomieszczeń . Na rynku znajdziemy kilka rodzajów wkładów kominowych. Zatem na jaki powinniśmy się zdecydować?

Wkłady kominowe kwasoodporne

Należy mieć świadomość, iż wkłady kominowe, które montujemy w naszym kominie mają nieustanny kontakt ze spalinami. Z tego powodu powinny być wykonane z odpornego, jak również trwałego materiału. Również powinny charakteryzować się dużą odpornością na wysoką temperaturę.

Jednym z takich wkładów jest wkład kwasoodporny . Jego głównym przeznaczeniem jest odprowadzanie spalin z pieców, które są opalane olejem opałowym lub też  gazem. Piece na takie paliwa są bardziej energooszczędne i bardziej ekologiczne. Przy udziale nierdzewnego wkładu kominowego spalanie jest jeszcze bardziej efektywne. Należy również zwrócić uwagę na fakt, iż dzięki temu produktowi obniżona zostaje także temperatura spalania. Jest to bardzo istotne, ponieważ spaliny są bardziej schłodzone, jak również sam komin. Dzięki temu nie wytwarzają się w jego wnętrzu niebezpieczne kwaśne skropliny.

Wkłady kominowe żaroodporne

Wkłady wykonane z nierdzewnej stali żaroodpornej przeznaczone są do opalania paliwem stałym takim jak drewno, węgiel, ekogroszek. Wklad żaroodporny posiada wiele zalet, przede wszystkim tego typu wkład doskonale sprawdza się w przypadku wysokich temperatur, jakie wytwarzają się podczas spalania paliw stałych. Wkłady tego typu wykonywane są z blachy o odpowiednim składzie chemicznym, który poprawia jego właściwości użytkowe. 

 

Zadzwoń lub napisz do nas, a podjedziemy do Ciebie, wymierzymy i doradzimy. 

tel. 14 68 19 173 , tel 607 882 457

e-mail: poczta@blachbud.com.pl